Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ОЧАКВАН УСПЕХ НА СЛАВИЯ В БАЛЧИК

Славия очаквано надигра Черноморец (Балчик) и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България по футбол. Столичани надделяха с 2-0 с попадения на Кръстев в 12 мин. и на Димитров в самия край на мача.

Гостите в Балчик взеха топката още от първата минута на срещата и нямаха намерение да я изпускат от владение чак до края на първата част. Столичани редуваха акциите си една след друга, въпреки че заложиха на голяма част от резервните си футболисти. Акциите на софиянци преминаваха директно през центъра на терена, като в редки случаи бяха използвани и крилата.След 14 минути игра младежкият национал Калоян Кръстев се възползва от добра "бяла" ситуация и даде предимство на гостите в резултата - 0:1. До почивката славистите не успяха да отбележат отново, въпреки чистите позиции, в които попадаха атакуващите им състезатели. Крайното 0:2 бе оформено от Ивайло Димитров, разписал се в последната минута от сблъсъка. Снимка Александър Стоянов