Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ДЕВОЙКИТЕ ДО 18 Г. ЗАВЪРШИХА С ПОБЕДА В АЛБЕНА

Националният отбор на България за девойки до 18 г. победи Молдова U18 с 3:1 в последния си мач на международния приятелски турнир на УЕФА, който се проведе в Албена, съобщиха от БФС.

Възпитаничките на Силвия Радойска откриха резултата в 16-та минута. Мирела Моева асистира на Тея Пенкова, която преодоля две противнички и с мощен удар не остави шанс на Джиту. Четири минути по-късно след многоходова комбинация националките можеха да удвоят преднината си, но Теодора Йорданова стреля неточно. „Лъвиците“ продължиха да атакуват и да пресират съперника, което доведе до поредна грешка в отбраната на Молдова и в 32-та минута България поведе с 2:0. Теодора Йорданова навлезе в наказателното поле и очи в очи с вратарката не сбърка за 2:0. В 52-та минута Александра Трофимов върна едно попадение за гостите, но в 74-та Тея Пенкова сложи точка на спора с второто си попадение в двубоя, оформяйки крайното 3:1 в полза на България.