БРОНЗОВ МЕДАЛ ЗА ДЕНИС АТАНАСОВ И ОТЛИЧНО БЯГАНЕ ЗА КАРИНА ГЕОРГИЕВА

Лека атлетика

Бронзов медал спечели Денис Атанасов на 1500 м от националния шампионат по лека атлетика, провел се почивните дни на стадион "Васил Левски".

Под проливен дъжд изминаха първенствата за юноши и девойки младша възраст. Възпитаникът на Спортно училище "Г. Ст. Раковски" се пребори за медалите с лично постижение от 4.16. С шампионска титла е Трифон Илиев (СКЛА"Шумен") - 4.11, и Иван Иванов (Супер спорт Варна) с 4.13 е 2-ри. Карина Георгиева пробяга 2 000 м стипълчейс за 8.20 и малко не й достигна да се окичи с медал въпреки, че е една от най-малките участнички в тази тежка дисциплина. Медалистките бяха нац.състезателки. Карина бяга сама в серията си 3 км гл. бягане и въпреки, че финишира 1-ва с отличен резултат 11.40 той я нареди 8-ма в крайното класиране, а Алтен Атанасова е 11-та с 12.17, и двете са в по-малката възрастова група. Голяма част от възпитаниците на Еманоела Радева дебютираха в своите дисциплини. Те постигнаха лични резултати и добиха увереност за своето бъдещо израстване. Предстоящите им стартове ще са тази седмица на НШ за юноши и девойки под 16 г., и мъже и жени във Велико Търново.