Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ПЪРВА ПОБЕДА ЗА ДЕВОЙКИТЕ НИ ДО 18 Г. В АЛБЕНА

Националният отбор на България за девойки до 18 г. победи Черна гора U18 с 5:2 след дузпи във втория си двубой на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена. В редовното време срещата завърши при 2:2.

В 21-та минута Рехщайнер откри резултата в полза на гостите при контраатака. В 38-та минута националките пропуснаха отличен шанс да изравнят, след като Ебру Дормушали и Теодора Йорданова последователно не успяха да отбележат, останали очи в очи с вратарката. В 61-та минута Попович удвои преднината на Черна гора. Футболистката на гостите овладя дълго подаване, преодоля бранителка и с премерен удар в близкия ъгъл реализира за 0:2. Негативният развой не разколеба националките, които проявиха характер и в рамките на три минути успяха да възстановят статуквото. В 80-та минута Лилия Бирова стреля от пряк свободен удар, топката срещна горната греда, но Тея Пенкова бе на точното място и отбеляза за 1:2. Три по-късно Естел Дончева центрира от пряк свободен удар, топката прелята над всички и влетя в мрежата на Черна гора за крайното 2:2. Според регламента на турнира при равенство се изпълняват наказателни удари.Нашите момичета показаха по-здрави нерви, а вратарката Дарина Николова отрази три дузпи.  За България точни бяха Тея Пенкова, Лилия Бирова и Ебру Дормушали. Следващият мач на България е срещу Хърватия. Срещата ще се проведе на 27 май, събота от 16:00 часа.