Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

БЪЛГАРИЯ ОТ РУМЪНИЯ ЗАГУБИ СЛЕД ДУЗПИ

Националният отбор на България за девойки до 18 г. отстъпи на Румъния U18 с 3:4 след изпълнение на дузпи в първия си двубой на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена.

В редовното време срещата завърши при 2:2. В турнира, който е четвърти от календара на евроцентрала през последния месец в курорта, участват още три отбора Хърватска, Черна гора и Молдова. Те играят помежду си, а програмата им продължава до 29 май.
Двубоят с румънките започна отлично за възпитаничките на Силвия Радойска, които поведоха в резултата с 2:0. Теодора Йорданова реализира в 14-та минута, а в 27-та Тея Пенкова удвои преднината на България. Нападателката на „НСА” преодоля две бранителки и с майсторски удар в близкия ъгъл не остави шанс на вратарката Саломон. Гостите върнаха едно попадение в 30-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле Барталис бе най-съобразителна и реализира за 1:2. В края на мача румънките се добраха до равенството с гол на Кочиуба.
Според регламента на турнира при равенство се изпълняват наказателни удари. При дузпите единствено Тея Пенкова намери мрежата за България, докато Попа и Наджи бяха точни за гостите, които надделяха с общ резултат 3:4.
Следващият мач на България е срещу Черна гора. Срещата ще се проведе на 25 май, четвъртък от 16:00 часа.