БЪЛГАРКА ТРИУМФИРА В "ИЗИДА КЪП"

Тенис

10-годишната Росица Денчева спечели международния турнир по тенис при момичетата до 12 г. „Изида къп“, който завърши днес на кортовете на едноименния комплекс в Добрич.

В много оспорван и драматичен финал талантливата състезателка на ТК „Плевен 90“ се наложи над Джулия Златева (ТК „Испано“) с 4:6, 7:6(4), 6:2. Финалистките бяха наградени от домакина Младен Матеев, който е председател на спортната комисия към Общинския съвет и кмета на Добрич Йордан Йорданов. „Беше гобяма битка. Изключетилно луд мач с много обрати. Джулия беше на 2 точки от победата, но в крайна сметка Роси успя да обърне и да спечели“, коментира един от треньорите на националите ни Даниел Ангелов. Така Денчева си тръгва от Добрич с две купи, след като вчера триумфира и в турнира на двойки заедно с Анастасия-Александра Николова. Във финала при момчетата Адрияно Дженев (ТК „Хасково 2015“) отстъпи пред Гьорг Едуард Израелан от Германия с 3:6, 1:6. И тримата български представители са част от националните ни отбори до 12 г. по програмата „3Т - Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Титлата на Роси Денчева е втора за проекта през тази година след триумфа на Дария Радулова в Португалия при 14-годишните. От другата седмица и двата ни национални тима до 14 г. от „3Т“ ще участват на международния турнир в Свиленград. При момичетата финал до финал в утешителния турнир достигна представителката на домакините Михаела Йорданова, която получи контузия в кръста след първите два гейма. Сребърният медал е първото отличие за тенисистката ни от турнир от календара на ТенисЕвропа.