ТРИ ТИТЛИ ЗА ДОБРИЧ И БАЛЧИК ОТ ВТОРИЯ ДЕН НА ШАМПИОНАТА ПО ХВЪРЛЯНИЯ

Лека атлетика

Още три титли завоюваха състезателите на СКЛА Добрич и СКЛА Черно море 20015 Балчик на зимния национален шампионат по хвърляния, който се проведе на полигона в Белия град.

В събота Николай Михов триумфира в хвърлянето на чук при юношите старша възраст, а в неделя неговият съотборник в СКЛА Добрич Георги Димов оглави класирането в хвърлянето на диск в старшата възраст. Със среброто се окичи Христо Банков, който също е възпитаник на Галин Костадинов.
Първенец на чук при юношите до 18 г. стана Валентин Андреев от СКЛА Черно море 20015. 15-годишният син на треньора Андриан Андреев изкова златото с 64.20 м. Бронзът спечели още един представител на домакините – Никола Колев, с 54.50 м.
При жените титлата на чук спечели Екатерина Димова от Черно море 2005 (Балчик). 18-годишната атлетка подобри личния си рекорд на 49.72 м за златния медал.