УСПЕШНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА БОРЦИТЕ НА ДОБРУДЖАНСКИ ЮНАК В РУСЕ

Борба

Добруджански юнак (Добрич) зае четвърто място в отборното класиране на първото издание на международната отборна купа по борба "Русе" в крайдунавския град. За успеха си възпитаниците на Петър Петров и Драгомир Стойчев получиха 500 лева от наградния фонд.

Катедите на "Илия Павлов" /Велико Търново/ триумфираха с купата. Техни подгласници станаха представителите на домакините от "Юнак Локомотив", а трети е софийският "Армеец-ЦСКА". Добруджанци останаха четвърти, тъй като бяха едни от малкото, които нямаха сборен отбор и разполагаха само с 9 състезатели в 11-те категории. "С Петър Петров сме доволни от представянето на нашите борци. Те се бореха здраво и записаха много престижни победи пред погледа на президента на федерацията Валентин Йорданов", заяви за "Център спорт" след състезанието Драгомир Стойчев.
На тепиха излязоха 91 състезатели от 7 отбора - 6 от страната и един от Румъния.

Схватките изгледаха президентът на БФ Борба Валентин Йорданов, генсекът Рахмат Сукра, както и Стефан Николов, Пламен Нунев, а надпреварата бе открита от кмета Пламен Стоилов.
Генерален спонсор бе застрахователната компания "Асет иншурънс".