Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

МОМЧЕТАТА НА МИТКО ВАСИЛЕВ СЕ КЛАСИРАХА ЗА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ

В неделя се проведоха 1/8-финалните срещи реванш от турнира за Купата на БФС за деца, родени през 2003 година. Отборът на Добруджа игра много силно при гостуването си на Монтана, а мачът завърши наравно 1:1. Този резултат изстреля добричкия тим на четвъртфиналите, тъй като в първия мач между двата тима, игран в Добрич, момчетта на Митко Василев се наложиха с 2:1.

Нашите започнаха много добре срещата в Монтана и създадоха няколко голови положения, но грешаха в завършващата фаза на атаката, пък и шансът не бе на тяхна страна след удар на Валери Тодоров топката срещна гредата. В 30-ата минута домакините се възползваха от грешка в добруджанската отбрана и поведоха в резултата. Момчетата на Митко Василев се хвърлиха в атаки и усилията им бяха възнаградени в 52-ата минута, когато с удар извън наказателното поле Валери Тодоров прати топката в мрежата на Монтана 1:1. Жълто-зеленитепродължиха да нападат и бяха близо до втори гол, но след удар на Денислав Златков топката отново срещна гредата. В крайна сметка срещата завърши 1:1 и с общ резултат 3:2 тимът на Добруджа продължава напред в турнира. Очаква се до края на деня да бъде теглен жребият за четвъртфиналите.