ХАНДБАЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА С ДВЕ ПОБЕДИ ПРЕЗ ОТМИНАЛИЯ УИКЕНД

Хандбал

Две победи над НСА и Осъм завоюваха хандбалистите на Добруджа през отминалия уикенд.  В отложен мач от първия кръг на мъжката «А» хандбална група възпитаниците на Георги Андреев се нарожиха над НСА (София) с 35:24. «Жълто-зелените» започнаха силно срещата и в края на първото полувреме водеха убедително с 18:7.

През втората част, въпреки че бяха направени много смени, домакините отново диктуваха събитията на игралното поле и заслужено спечелиха мача. Най- резултатният хандбалист на Добруджа бе Йордан Михайлов с 8 гола. Много силен мач направи и капитанът Илиян Илиев, който отбеляза 7 попадения. Мирослав Симеонов вкара 5 гола във вратата на «студентите», а имената си сред голмайсторите записаха още Александър Димитров, Стефан Ефтимов, Златан Петров, Антон Петров, Михаил Нейчев, Красен Крайчев и Стилиян Стоянов. В неделя в зала “Русалка” добричлии надделяха над Осъм (Ловеч) с 34:30 в мач от редовния осми кръг на първенството. В края на седмицата, на 20 ноември, на добруджанци им предстои гостуване в Левски”, като мачът в град Левски ще бъде генералната репетиция за добричкия тим преди поредното му участие в европейските клубни турнири. Припомняме, че в края на месеца добричките хандбалисти ще се изправят срещу румънския Потаиса (Турда) в среща от третия квалификационен кръг на турнира Чалъндж къп”. В отбора на Потаиса играят трима румънски национали и двама чужденци  сърбин и молдовец. Мачовете ще са на 26 и 27 ноември в зала Джордже Баритиу” в Турда, която е с капацитет 600 зрители. Причината ХК Добруджа за пореден път да се откаже от домакинство, са евентуалните глоби от Европейската федерация за определени условия, на които зала Русалка” не отговаря.
У нас добруджанци вече имат 10 точки в А група след 5 победи и 3 загуби. Отборът от Добрич е трети във временното класиране на първенството.