Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ПЕТА ПОРЕДНА ПОБЕДА ЗА ДОБРУДЖА

Добруджа победи с 3:0 Хитрино в мач от деветия кръг на Североизточната трета лига. Победата над последния в класирането не дойде лесно, въпреки че двубоят на стадион „Дружба“ започна повече от добре за „жълто-зелените“, които откриха резултата още във втората минута с куриозен гол. Автор на попадението бе бранителят Стефан Иванов, който няколко метра след центъра на терена центрира топката в наказателното поле на гостите.

Топката прехвърли всички, включително и вратаря Илиян Илиев и попадна във вратата му за 1:0. Добруджанци продължиха да атакуват, но без да успеят да затруднят сериозно вратаря на гостите. С пропуски се отличиха Пешков и Андонов. В 36-та минута Иван Иванов бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Тодор Колев успя да превърне в гол. След почивката положенията пред вратата на Хитрино бяха още по-малко. В 55-та минута Дейвид Филипов можеше да се разпише с глава още при първото си докосване след влизането си в игра, но ударът му излезе в аут.Гостите действаха добре в защита, като няколко пъти организираха и опасни контраатаки. В 79-та минута се наложи Николай Радомиров да се намеси след удар на капитана Хитрино Максим Недев. Все пак Добруджа стигна до трети гол в 85-та минута. Тодор Колев засече с воле подаване на Иван Иванов и оформи крайния резултат. С тази победа Добруджа продължава да е начело в класирането с 23 точки. В следващия кръг добричкият тим отново е домакин. На 15 октомври на ст. „Дружба“ ще гостува Калиакра./ dobrudjabg.com