ДОБРУДЖА 07 И ОАЕ СИ РАЗМЕНИХА ПО ЕДНА ПОБЕДА

Волейбол

Добричлии ще играят срещите си от Шампионската лига във Варна
Шампионът на България по волейбол Добруджа 07 и националите на Обединени Арабски емирства изиграха две контроли в зала "Добротица" в Добрич.

Двата отбора си размениха по една победа, като предложиха интересни и оспорвани мачове на своите стотици фенове в залата. В първия двубой националите на ОАЕ, които са на подготовка в Албена за Арабската купа в Египет, надделяха с 3-2 гейма (32-30, 20-25, 28-26, 20-25 и 9-15)
Във втората среща домакините поведоха с 3-0 гейма след 25-20, 27-25 и 25-23 в отделните части. Още преди мача се разбра, че контролата ще бъде от 5 гейма, като гостите спечелиха четвъртата част с 25-21, а тайбрекът бе за добруджанци с 15-13.
В същото време Мирослав Живков - треньорът на Добруджа 07, обяви пред ЦентърСпорт, че срещите на националния ни първенец от евротурнирите ще бъдат във Варна. На 2 ноември Добруджа 07 гостува на Абиант Ликургус (Грьонинген), а на 8 ноември от 20 часа е реваншът в Двореца на културата и спорта в морската ни столица.  Победителят от двойката ще играе с белгийския Нолико за влизане в Шампионската лига, а отборите, които загубят в тези два кръга също продължават своето евроучастие , но за Купата на CEV. Снимка Александър СТОЯНОВ