ЗАГУБА ЗА БЪЛГАРИЯ НА СТАРТА НА СВЕТОВНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Волейбол

Националният отбор по волейбол за мъже до 23 години загуби с 0:3 (20:25, 16:25, 24:26) от Словения първия си мач от световната квалификация.

Турнирът се провежда в Загреб. България с треньор Мирослав Живков изигра слаб мач и логично загуби срещата.
Първата част бе равностойна до 8-та точка, след която словенците започнаха да трупат преднина. Много грешки допуснаха българските волейболисти, както на сервис, така и в посрещане. На моменти авансът на Словения бе 9 точки.
Вторият гейм започна по ужасяващ начин за българския тим – 5:0 за Словения. Селекционерът смени Владимир Станков, който започна мача, с Константин Нечев на разпределителския пост. Нашите момчета така и не успяха да наваксат изоставането, а в края на гейма Велизар Чернокожев се контузи и напусна принудително полето.
В третия гейм картината не се промени. Въпреки че в края нашият отбор спаси три мачбола, така и не успя да се противопостави на словенците.
Най-резултатен в мача бе Тончек Стерн от състава на Словения с 13 точки (2 блокади), а Ян Козамерник добави 12 (2 аса, 5 блокади) за победата.
Велизар Чернокожев завърши с 9 точки (1 блокада) за България, Мартин Атанасов и Жулиен Георгиев записаха по 7.
Световното първенство за играчи до 23 години е в Кайро от 18 до 26 август 2017 г. Освен днешния съперник Словения, България ще спори за място на финалите с тимовете на Турция, Италия, Хърватия и Полша. Победителят получава директна виза за Мондиала. bgvolleyball.com