ЧЕРНОМОРЕЦ (БЧ) ВЛЕЗЕ В Б” ГРУПА

Отборът на Черноморец (Балчик) подпечата официално визата си за професионалния футбол. Балчиклии се наложиха с 3:0 над тима на Суворово в среща от XXI кръг на Североизточната В” футболна група и пет кръга преди края на първенството са недостижими на върха в класирането. Бившият централен нападател на Добруджа Васил Тачев се превърна в герой за Черноморец, след като се отличи с хеттрик в срещата.

Балчиклии надиграха тотално своя съперник и не оставиха съмнение в превъзходството си.
Васил Тачев откри резултата в началото на двубоя, а малко след това домакините получиха дузпа. Голмайсторът на Черноморец се нае с изпълнението на удара от бялата точка и удвои резултата 2:0.
През втората част ситуацията на терена не се промени. Домакините продължиха да владеят инициативата.
Играещият наставник на Суворово Венцислав Желев си изпроси втори жълт картон в 70-ата минута и остави отбора си с човек по-малко. Няколко минути по-късно Васил Тачев заби третото си попадение в двубоя и оформи крайния резултат.
Старши треньорът на балчиклии Георги Иванов Геша поздрави отбора си за класирането за професионалния футбол. “Тежко време за игра. Бяхме пълни господари на терена и смятам, че заслужено победихме.
Постигнахме целта си, а именно изкачване в професионалния футбол”, коментира пред zona90.com наставникът на Черноморец.
Сега важното пред отбор на Балчик е да се възстановим по най-бързия начин, защото в сряда му предстои важен двубой - полуфинал от турнира за Купата на АФЛ със състава на Партизан (Червен бряг), като срещата ще се проведе на стадион “Локомотив” в Дряново.