ДОБРУДЖА ОБЪРНА ОСЪМ НАСРЕД ЛОВЕЧ

Хандбал

Добруджа победи с 28-26 при гостуването си на Осъм в Ловеч в среща от първенството на хандбалната „А“ група.

На почивката домакините имаха аванс от 1 гол, но през второто полувреме добричлии успяха да обърнат резултата. Най-резултатен за „жълто-зелените“ бе Илиян Илиев с 8 попадения. Успехът бе изключително ценен за добруджанци, тъй като надделяха над отбор, който имаше апетити към плейофите, а в редиците на Георги Андреев отсъстваха имена като Джошкун Якубов, Веселин Станков, Станислав Добрев и Красимир Коев. Във временното класиране Добруджа е на трето място с 11 победи и 3 загуби. На отбора от Добрич му предстои две домакинства в зала „Русалка“ до края на редовния сезон. Приемат Левски (град Левски) и Локомотив (Варна).