СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) СЕ НАЛОЖИ НАД ИНТЕР С 3:1

Отборът на Септември (Тервел) се наложи с 3:1 над Интер (Плачи дол) в среща от XX кръг на Североизточната “В” футболна група. Домакините започнаха по-силно срещата. В 13-ата минута Цветомир Валериев пусна хубав пас към Стефан Стефанов, който с диагонален шут опъна мрежата зад вратаря на гостите 1:0. В 21- ата минута тервелчани повториха упражнението. Марин Петров подаде към Мартин Христов, който навлезе в наказателното поле и стреля точно за 2:0.

До края на полувремето двата отбора демонстрираха добър футбол, но ново попадение не падна. Наставникът на тервелчани Искрен Пенчев извърши две принудителни смени на почивката. Иван Жеков и Галин Василев замениха получилите контузии Красимир Господинов и Сашо Джилянов. В същото време заваля и проливен дъжд. След подновяването на двубоя рeзервата Иван Жеков изигра ключова роля при третото попадение на домакините. В 50-ата минута той изведе Стефан Стефанов, а капитанът на тервелчани се разписа за втори път в тази среща и покачи на 3:0. В следващите минути домакините преотстъпиха инициативата на отбора на Интер. Гостите се пренесоха по-трайно в половината на Септември, но трудно стигаха до чисти голови ситуации. В 75-ата минута Мартин Христов нахлу в наказателното поле на гостите и центрира, топката се отклони в ръката на защитник на Интер, но главният рефер Борис Попов от Русе подмина ситуацията. Малко по-късно Мартин Христов отново демонстрира бързината си и бе повален от Дилян Илиев, който получи червен картон. Футболистите на Интер все пак стигнаха до почетно попадение в края на двубоя. Данаил Димитров завърши добра атака на гостите и оформи крайното 3:1. Наставникът на Септември (Тервел) Искрен Пенчев остана доволен от изхода на срещата. “След третия гол решихме да не рискуваме и затова се дръпнахме малко по-назад. Знаехме нивото на Интер, както и че могат да атакуват през всичките 90 минути. Доволен съм от успеха”, коментира още пред zona90.com Искрен Пенчев. В следващия кръг Септември ще бъде отново домакин, този път на отбора на Химик (Девня). Интер (Плачи дол) пък ще приеме в Добрич състава на Марисан (Русе).