БРАВО ЗА ПЛУВЦИТЕ НА ДОБРУДЖА! ВРЪЩАТ СЕ ОТ "ЗАМОРАТА" С 4 МЕДАЛА И РЕКОРД

Водни спортове

В столицата приключи 17-ото издание на традиционния международен турнир по плуване "Стефан Попов - Замората". В него участваха 580 деца между 10 и 16 г. от 41 клуба от страната, както и състезатели от Сърбия и Македония. Впечатляващо се представиха плувците на Добруджа, които тренират под ръководството на Иван Иванов в плувен комплекс “Русалка”.

Независимо от сериозната конкуренция те завоюваха 3 златни медала, един сребърен и подобриха 26-годишен национален рекорд при момичетата до 12 години. Двукратен шампион в басейна на “Спартак” на 50 и 100 метра гръб стана Максим Михайлов. След рекорда на 50 метра свободен стил Станислава Сарандева спечели сребро на 100 метра свободен стил. Достойно се представиха останалите четирима плувци на Добруджа. Каролина Василева, Теодора Недева, Здравко Желев и Калоян Коев финишираха в първата осмици в своите дисциплини на силния турнир “Замората”.