ДЕСЕТА ПОБЕДА ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)

Футболистите на Черноморец (Балчик) продължават без грешка представянето си в Североизточната „В” група. В десетия кръг на първенството записаха десета поредна победа и са едноличен лидер в групата с актив от 30 точки. Момчетата на Георги Иванов-Геша стигнаха до драматичната победа с 2:3 като гости на Шумен 1929.

Срещата на стадион „Панайот Волов” започна по възможно най-добрия начин за гостите от Белия град. Балчиклии взеха инициативата и трайно се настаниха в половината на домакините. Бившият централен нападател на Добруджа Васил Тачев откри резултата, а малко по-късно то се разписа отново, за да удвои преднината на своя тим.  До края на полувремето ново попадение на падна. Пет минути след подновяването на играта Асен Симеонов се възползва от груба грешка в отбраната на Черноморец и намали резултата. Домакините се опитаха да стигнат до равенство и в 85-ата минута Асен Симеонов реализира попадение, с което изравни резултата 2:2. Гостите от Балчик, които нямаха загубена точка от началото на сезона реагираха, като ужилени и започнаха да редуват атака след атака пред вратата на шуменци. Момчетата  на Геша създадоха няколко опасни положения, а в даденото от рефера продължение Виктор Митев най-накрая намери път към мрежата на домакините и донесе крайния успех за Черноморец 2:3. В следващия кръг балчиклии приемат отбора на Светкавица (Търговище), който е на второ място в класирането.