ОБОРИЩЕ С МИНИМАЛНА ПОБЕДА НАД ДОБРУДЖА

Отборът на Оборище Панагюрище се наложи с минималното 1:0 над Добруджа в двубой от 7-ия кръг на Б група.

Тимът на Танчо Калпаков стигна до победата след попадение в 17-ата минута на Иван Колев. Преди попадението пак Колев би близо до гол, но вратарят на Добруджа внимаваше. До края на първата част гостите така и не стигнаха до съществени положения презд вратата на Ивайло Яначков. За сметка на това Владимир Каптиев бе близо до втори гол секунди преди края на първата част.
През втората част Добруджа се опита да вземе инициативата, но домакините стояха добре на терена. В 57-ата минута Мартин Василев пропусна да удвои. Последваха минута, в които битката в центъра бе жестока, а играта накъсана от смени. В 88-ата минута Георги Нетов нямаше късмет, след като негов удар спря в напречната греда.
С победата Оборище събира 14 точки и заема 3-о място във временно класиране. Добруджа продължава да разочарова и със скромния актив от 4 пункта е на 14-о място.