ПОБЕДИ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ БЧ И КАЛИАКРА НА СТАРТА НА "В" ГРУПА

Започнаха срещите от Североизточната "В" група по футбол. В аматьорската дивизия Добричка област има четирима представители - Черноморец (Балчик), Калиакра (Каварна), Септември (Тервел) и Интер (Плачи дол).

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ТРЪГНА С УСПЕХ СЛЕД ДВЕ ГРЕДИ И ГОЛ НА ТАЧЕВ

Черноморец (Балчик) се наложи с минималното 0:1 при визитата си на ФК Две Могили в среща от първи кръг. Балчиклии се отчетоха с две греди по време на срещата, а Васил Тачев продължи с головете си в Североизточната В група.
Двубоят започна силно за гостите, които имаха възможност да открият резултата още в третата минута, но изстрел на Севдалин Стайков се отби в гредата. Постепенно домакините изравниха играта и събитията на терена се пренесоха предимно в централната зона. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивката при нулево равенство.
Втората част стартира отлично за балчиклии. В 48-ата минута Васил Тачев се разписа и откри резултата – 0:1. Последваха силни минути за гостите, а Ивайло Лазаров беше близо до попадение, но ударът му срещна гредата на вратата на ФК Две Могили. В следващите минути пред Виктор Митев се откриха две прекрасни възможности за гол, но атакуващият полузащитник пропусна, останал очи в очи със стража на домакините. До края на срещата футболистите на ФК Две Могили се опитаха да създадат напрежение пред вратата на Мирослав Марков, но не достигнаха до сериозни опастности. Така гостите от Балчик записаха успех с 0:1.
Наставикът на балчиклии Георги Иванов-Геша остана доволен от трите точки.
“Доволни сме от победата на този негостоприемен стадион. Момчетата се стараха, но не успяхме да реализираме второ попадение, което да ни внесе допълнително спокойствие. Първите срещи в първенството са много трудни и се надявам в следващите мачове нашият отбор да заиграе по-уверено”, сподели още Георги Иванов- Геша. Снимка Марияна Върбанова

СВЕТКАВИЦА (ТЪРГОВИЩЕ) НАДДЕЛЯ НАД СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) В ГОЛОВ ТРИЛЪР

Отборите на Светкавица (Търговище) и Септември (Тервел) спретнаха истинско голово шоу и си отбелязаха общо осем попадения. Домакините се поздравиха с успех 5:3 в срещата от първия кръг на Североизточната В група, а опитният Цветан Илиев се отличи с хеттрик.
Двубоят започна с открит футбол и атаки към двете врати. В шестата минута Румен Русков изведе с хубав пас Михаил Михайлов, а дошлият от Монтана футболист хладнокръвно реализира за 1:0. Отговорът на гостите не заскъня и само две минути по-късно те изравниха резултата. Футболистите на Септември (Тервел) организираха добра атака, при която последва центриране, стражът на Светкавица Харун Якубов не се намеси убедително и изпусна коженото кълбо, а дебнещият наблизо Антон Дочев реализира за 1:1. До края на полувремето двата отбора си размениха по една опастност. Дамян Велков стреля от далечена дистанция за гостите, но топката излезе в аут. В последните секунди на полувремето Невен Венков центрира остро, но стражът на Септември боксира и предотврати последваща опастност. Така двата отбора се прибраха на почивката при равенств 1:1.
Втората част започна по-добре за гостите от Тервел. В 48-ата минута защитник на Светкавица игра с ръка в наказателното поле и главният рефер Борис Попов от Русе посочи бялата точка. Капитанът на Септември Стефан Стефанов застана зад топката и с техничен удар даде аванс на своя отбор – 1:2. В следващите минути домакините опитаха натиск, който даде резултат в 63-ата минута, когато Румен Русков стреля от границата на наказателното поле, топката премина през куп от играчи, отклони се от Невен Венков и влетя в мрежата на Септември (Тервел) – 2:2. Четири минути по-късно Мирослав Великов от състава на “мълниеносците” нахлу в наказателното поле на гостите и бе съборен от Мехмед Беидов, за което главният рефер отсъди втора дузпа в срещата, а Беидов получи втори жълт картон и съответно червен картон. Цветан Илиев се нае с изпълнението и реализира, за да даде аванс на Светкавица – 3:2. В 75-ата минута гостите успяха да се върнат в двубоя след нова грешка на стража на Светкавица (Търговище). Якубов не успя да се намеси добре при едно центриране отдясно и Антон Дочев вкара топката в мрежата за 3:3. Домакините се опитаха да осъществят нов натиск. Развръзката на двубоя се осъществи в последните десет минути. В 80-ата минута Цветан Илиев се възползва от неразбирателство в отбраната на Септември (Тервел) и вкара второто си попадение за 4:3. В даденото от рефера продължение пък Илиев оформи своя хеттрик след хубав индивидуален пробив и оформи крайното – 5:3.
Наставникът на Светкавица (Търговище) Димитър Димитров остана изключително доволен от успеха.
“Имаме да решаваме страхотни кадрови проблеми и въпреки отсъствието на 6-7 човека, днес успяхме да победим един много стойностен отбор. Получи мач, който като ниво отговаряше за по-горна група. Винаги има напрежение в първия двубой за сезона, но успяхме да се справим с повечето адреналин и да победим”, сподели след срещата още Димитров.
От своя страна старши-треньорът на Септември (Тервел) Искрен Пенчев отдаде загубата на грубите грешки в отбрана.
“Трябва да действаме с повече агресия в дефанзивен план. Днес бяхме много плахи в тази зона и това е една от причината за загубата. Разочарован съм от този компонент на играта ни. Не успяхме да пренесем на терена това, което тренирахме през седмицата”, коментира Пенчев.
В следващия кръг Светкавица (Търговище) ще гостува на Марисан (Русе), докато Септември (Тервел) приема тима на ФК Кубрат.

МИНИМАЛНА ЗАГУБА НА ИНТЕР (ПЛАЧИ ДОЛ) ПРИ ГОСТУВАНЕТО В КУБРАТ

ФК Кубрат стартира новия сезон в Североизточната В група с минимален успех. Възпитаниците на Ивайло Кирилов се наложиха с 1:0 над новака в групата Интер (Плачи дол) в среща от първия кръг. Дебют за домакините направиха новите попълнения Свилен Симеонов – Пинчера, Александър Къснеделчев от Дунав, Алеф Караосман, който пристигна от ФК Белица и Емре Джан.

Двата отбора изиграха интересен двубой при много горещо време. Играта бе спирана два пъти за пауза за вода, в която играчите имаха възможност да отдъхнат. Победното попадение за домакините падна в 75-ата минута, когато Валентин Валентинов засече с глава хубаво центриране отдясно и откри резултата – 1:0. Гостите от Интер (Плачидол) също създадоха няколко опасности, но не успяха да ги реализират. Така домакините се поздравиха с успех и три точки.

КАЛИАКРА (КАВАРНА) ТРЪГНА С УСПЕХ НАД ТИЧА

Калиакра (Каварна) стартира с успех новия сезон на Североизточната В група. Футболистите на Иван Райчев се наложиха с 0:2 при визитата си на Тича (Долни Чифлик) в среща от първия кръг.
Гостите от Каварна контролираха събирията на терена. При една от атаките си, каварненци спечелиха дузпа. Симеон Симеонов се нае с изпълнението, но пропусна. Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0.
През втората част каварненци продължиха да владеят инициативата. При една от атаките им Мишо Михалев откри резултата, а малко по-късно Сашо Александров удвои – 0:2. До края ново попадение не падна и Калиакра (Каварна) се поздрави с успех 0:2.
В следващия кръг Калиакра ще приеме тима на Шумен 1929, докато Тича ще гостува на ФК Суворово. Снимка ВарнаУтре