ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА №10 ЗА СУМИСТА СТИЛИЯН ГЕОРГИЕВ

Борба

Добричлията Стилиян Георгиев, известен като Лъвското сърце, спечели за десети път в своята кариера златен медал на европейско първенство по сумо.

Това той стори в кат. до 85 кг на шампионата на Стария континент в македонския град Щип. По пътя към титлата добруджанецът записа победи над македонец, холандец, грузинец и германец.
До успеха Стилиян Георгиев достигна, след като се яви с разкъсан адуктор и ингвинална херния, но се прибори за 4 великолепни победи.
Следващото голямо състезание за национала ни е световното първенство в японския град Осака. В богата си кариера той е двукратен световен шампион.