ДОБРУДЖА ЗАГУБИ С 3-2 ОТ ФК БУРГАС

Добруджа загуби с 3-2 при гостуването си на ФК Бургас в среща от 20-ия кръг на „Б” група. Мачът се игра на терена в Поморие.

Домакините поведоха в 27-ата минута чрез капитана Жеков, който се възползва от колективна грешка в защитата на Добруджа корнер. В 40-ата бургазлии поведоха на 2-0 с попадение на Любомир Любенов с глава след центриране от корнер. 2 минути по-късно капитанът на домакините Жеков си отбеляза автогол. Рубриката „Гол след гол” продължи 4 минути след подновяването на играта, когато „жълто-зелените” възстановиха равенството чрез Атанас Илиев. В 55-ата Пламен Димитров отново изведе домакините напред в резултата. Гол на добричлии в 70 минута бе отменен от съдията заради засада. След тази победа Бургас изпревари Добруджа и се изкачи на 6 място с 31 т. Възпитаниците на Димчо Ненов вече са осми с 29. Начело е Монтана с 47.