ДОБРУДЖА 07 СЕ ВЪРНА НА ПОБЕДНИЯ ПЪТ

Волейбол

Първенецът в редовния сезон на волейболната лига при мъжете Добруджа 07 надделя с 3-2 над Нефтохимик в драматичен мач и по този начин изравни победите на 1-1 в полуфиналната плейофна серия. Двубоят в зала „Добротица” бе наблюдаван от близо 1500 зрители. Сред тях отново бе кмета на Добрич Детелина Николова.

Мачът започна добре за домакините, които затвориха първата част при резултат 25-20. В следващите два гейма се повтори кошмара от предния ден, в който домакините изненадващо отстъпиха с 0-3. Гостите от Бургас показаха стабилна игра, която ги изведе до 25-23 и 25-22 във втората и третата част, а в четвъртата вдигнаха градуса на напрежение като имаха мачбол при 24-23. Точно тогава дойде и най-спорната ситуация.
Атака на Стоян Златев попадна около крайната линия на полето на Добруджа, отборът на Нефтохимик се зарадва от постигнатата победа, но главният съдия Александър Виналиев и помощниците му бяха категорични, че топката е аут. Домакините максимално се възползваха от връщането си в мача и спечелиха 28:26. С това те изпратиха срещата в тайбрек, в който заслужено спечелиха с 15-11.
Най-резултатен в мача бе Петър Христов от Нефтохимик 2010 с 25 т., а за домакините Симеон Александров се отчете с 20. Костадин Стойков и Димитър Маринков отбелязаха по 15 точки. Предстоят два мача в Правец, където бургазлии ще домакинстват в спортната зала на спонсора си ЛукОйл. Първият мач е на 28 март от 18 часа. Играе се до 3 победи от 5 мача.
В другата полуфинална двойка Марек Юнион-Ивкони поведе на Монтана с 2-0 победи.