ДОБРУДЖА 07 Е НА ПОЛУФИНАЛ

Волейбол

Волейболистите на Добруджа 07 се класираха за полуфиналите на Суперлигата при мъжете. С 2-0 победи те елиминираха Левски Бол, като и във втория мач възпитаниците на Мирослав Живков не дадоха никакъв шанс на съперника. Добричлии надделяха с 3-0 (25-14, 25-22 и 25-9) пред над 1000 зрители в зала „Добротица”.

Интрига в мача имаше само във втората част, в която „сините” имаха аванс от 3 точки при 20-17, но домакините бързо го заличиха. С 16 точки за добруджанци се отчете Симеон Александров, който направи 7 аса на бившия си тим. 13 точки реализира Коце Стойков. На полуфиналите Добруджа 07 ще се изправи срещу победителя от четвъртфиналната двойка ЦСКА – Нефтохимик. „Червените” водят 1-0 победи и се нуждаят от един успех, за да излязат срещу добричлии.