ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ СТАНА ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ

Борба

Добричлията Драгомир Стойчев стана шщампион на България в кат. до 97 кг при мъжете на държавното първенство по борба свободен стил в София. На финала състезателят на Добруджански юнак победи с 5-2  Айлин Ашим от Шумен.

Михаил Ганев и Кирил Терзиев взеха специалните призове на завършилия в зала „Универсиада”.
Терзиев бе категоричен на финала при 74-килограмовите срещу Сабри Сабри – 10:0 и взе приза за най-техничен борец. В най-оспорвания финал Михаил Ганев (86 кг) се надделя над Георги Средков със 7:2 и вдигна купата за най-резултатен състезател. Световният и европейски вицешампион от 2013-а Владимир Дубов дебютира с титла в новата за него категория до 57 кг. Националът се победи с 8:2 младия талант Георги Вангелов.
При тежките до 125 кг Димитър Кумчев, който се върна на тепиха след едногодишна пауза заради травма, стана първи. В решителната схватка той срази Любен Илиев с 6:1.
Следват резултатите от всички финали при мъжете
57 кг  Владимир Дубов (Славия 2009) - Георги Вангелов (ЦСКА) 8:2
61 кг  Стефан Иванов (НСА) - Димитър Иванов (Димитровград) 10:7
65 кг  Николай Куртев (Руен) - Исмаил Реджеп (Асеновград) 10:0terziev15-vraichev
70 кг  Мирослав Киров (ЦСКА) - Мирослав Христов (Левски) 12:2
74 кг Кирил Терзиев (ЦСКА) - Сабри Сабриев (НСА) 10:0
86 кг  Михаил Ганев (Левски) - Георги Средков (Локомотив Пд) 7:2
97 кг  Драгомир Стойчев (Добрич) -Айлин Ашим (Шумен) 5:2
125 кг  Димитър Кумчев (Асеновград) - Любен Илиев (Славия-2009) 6:1