ЛУДОГОРЕЦ ПОБЕДИ ДОБРУДЖА

В контролна среща, проведена на Лудогорец Арена” в Разград, отборът на Добруджа, който се стяга за пролетния полусезон в “Б” група, загуби с 4:1 от Лудогорец. Шампионите откриха чрез Ернандес в 23-ата минута, а Христо Златински удвои преднината им от дузпа в 40-ата минута. При резултат 2:0 завърши първото полувреме.

Пет минути след подновяването на играта Христо Златински се разписа отново след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Добруджанци отбелязаха своя гол в 60-ата минута, когато Филип Филчев се възползва от грешка на най-добрия футболист на България за 2014 година вратаря Владислав Стоянов, и от няколко метра прати топката в мрежата на “орлите”. Крайното 4:1 оформи Ернандес в 67-ата минута. Поради контузии срещата в Разград пропуснаха нападателят Кристиян Петков, халфът Николай Петров и защитникът Георги Пейчев. Последната проверка на “жълто-зелените” преди подновяването на първенството ще бъде срещу Септември (Тервел) на 21 февруари.