ГОЛЯМ УСПЕХ ЗА ПЛУВАНЕТО В ДОБРИЧ, САРАНДЕВА СПЕЧЕЛИ СРЕБРО НА РЕПУБЛИКАНСКОТО

Водни спортове

Станислава Сарандева спечели исторически медал за спортния клуб по водни спортове Добруджа, чийто състезатели се подготвят в басейна в комплекс „Русалка”. Отличието е първо за клуба от национален шампионат, а с него талантливата плувкиня върна Добрич в таблицата с медали след повече от 25 години суша. Сарандева завоюва сребърен медал в дисциплината 100 метра свободен стил на републиканското първенство във Варна. Възпитаничката на треньора Иван Иванов бе близо до отличията в още три дисциплини, като най-доброто й класиране в тях бе четвърто място.

При момчетата до 12 години Здравко Желев завърши четвърти, пети и шести в своите дисциплини. В комплексното класиране благодарение на добрите позиции на двамата плувци Добруджа зае 17-о място от общо 37 клуба, които се включиха в шампионата. От 20 до 22 февруари състезатели до 14 години на добричкия тим ще участват на републиканското първенство за юноши и девойки младша възраст, което ще се състои в Пловдив.