ДОБРУДЖА И ДУНАВ (РУСЕ) ЗАВЪРШИХА 0:0

Футболистите на Добруджа изиграха третата си контрола от зимната подготовка. След като в първата си проверка загубиха от състава на Несебър с 0:1, а след това победиха третия в Североизточната "В" група Черноморец (Балчик) с 3:0, избраниците на старши треньора Димчо Ненов завършиха наравно 0:0 с един от най-силните тимове в третия ни ешелон - състава на Дунав (Русе).

Срещата се проведе на игрището с изкуствена тревна настилка до зала "Добротица" в Добрич. Двата отбора предложиха интересен двубой, голови положения имаше и пред двете врати, но нападателите грешаха в завършващата фаза на атаката. На два пъти централният нападател на "жълто-зелените"  Атанас Илиев бе близо до гола, но шансът му изневери. Гостите също имаха своите положение, но двамата вратари на домакините - Павел Петков през първото полувреме и Димитър Илиев след почивката, демонстрираха добър рефлекс и опазиха мрежата си суха. Поради травма в срещата не взе участие нападателят Кристиян Петков. Контролата по здравословни причини пропусна и атакуващият халф Филип Филчев.
Междувременно стана известно, че в Добруджа има още две нови попълнения. Треньорът Димчо Ненов се договорил с опитния халф Даниел Генов, който е бивш футболист на Локомотив (София) и Светкавица. Другият новопривлечен е 21-годишният защитник Георги Пейчев, който е юноша на Левски, но е играл в професионалния футбол с отбора на Ботев (Враца).
Следващата проверка на добруджанци е в събота с ФК Бургас.