ЮНОШИТЕ НА БЪЛГАРИЯ НА ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО

Волейбол

Националният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст, в чийто редици играе състезателят на Добруджа 07 Ивайло Калев, спечели група F от европейските квалификации в София и се класира за Европейското първенство 2015 през април в Турция.

В последния мач от турнира, който се проведе в столичната зала Христо Ботев младите ни волейболисти, водени от треньора Драган Иванов победиха Португалия с 3:0 (25:21, 25:16, 25:22 ) като затвориха мача без изненади. Така нашите завършиха на първо място в тнадпреварата с три победи от три мача и само един загубен гейм. С това те спечелиха единствената директна квота за Евроволей 2015 и ще присъстват сред финалистите на шампионата на Стария континент.
С този успех България пък ще има два национални отбора, съответно за юноши и девойки на европейски финали, след като младите ни волейболистки се класират по право за Евроволей 2015 на който нашата страна е домакин в края на март.
Цялото ръководство на федерацията и Министърът на спорта Красен Кралев изгледаха мача на младите ни волейболисти, като аплодираха добрите им изяви. Нашите пък показаха здрава психика, като в последния и най-важен мач излязоха с нужната увереност и преклониха съперника в три гейма.
Още в първата част българските момчета диктуваха играта, като поддържаха аванс през цялото време, а в решителните моменти не се поколебаха да завършат атаките за точка. Във втората част нашите показаха възходяща градация, като разбиха посрещането на съперника и поведоха ударно с 16:4. Разгромната разлика бе напълно достатъчна и нашите затвориха безпрепятствено тази част .
След успеха в първите два гейма, най-трудна се оказа третата част, в която настъпи известен спад, а играта вървеше равностойно до 19:19. В крайна сметка в решителните моменти родните представители намериха отново сили, надделяха, а с това затвориха и мача с чиста победа под възторжените възгласи на публиката "Българи юнаци".
Реализатор за победата на България стана Стефан Иванов с 18 точки. Радослав Парапунов добави 15 точки за успеха. bgvolleyball.com