МИРЧЕВА ФИНИШИРА ДЕВЕТА НА ПОЛУМАРАТОН В ТУРЦИЯ

Лека атлетика

Трима българи участваха в петото издание на полумаратона на Адана (Тур). Най-предното класиране записа европейската вицешампионка в кроса за девойки под 23 г. Милица Мирчева. Тя спечели девето място, след като измина дистанцията за 1.15:29 часа.

Победата беше за Кения и Роуз Челимо с време от 1.08:53 часа. Туркинята Султан Хайдар се нареди втора с постижение от 1.09:49 часа, а бронза заслужи Ркиа Елмуким (Мар) – 1.12:50 часа. Другите българи участваха при мъжете - Йоло Николов финишира 18-ти с резултат от 1.08:49 часа, а Шабан Мустафа завърши малко след него - 21-ви с 1.10:54 часа. Кенийска беше победата и при мъжете. Барселиус Кипйего спечели, след като премина по трасето за 1.00:51 часа. Доминацията на африканската школа затвърдиха още двама кенийци - Амос Кипруто завърши втори с 1.01:02 часа, а за третото място се пребори Майк Киген – 1.01:12 часа. /bgathletic.com