СВЕТЛАНА КАМЕНОВА ОТПАДНА НА СВЕТОВНОТО ПО БОКС

Бокс

Националката по бокс от Добрич Светлана Каменова претърпя поражение на световното първенство по бокс за жени в Джеджу /Република Корея/. Тя отпадна драматично на осминафинала в кат. до 57 кг.

Каменова водеше до последния рунд срещу Тиара Браун (САЩ) в картите и на тримата съдии. Американката доминираше в решителната част. Резултатът беше равен 38:38, но съдиите предпочетоха Браун. Ден по-рано за 1/4-финалите се класира и европейската шампионка Стойка Петрова (51 кг), която излиза в петък в мач за класиране на полуфиналите.
Страната ни има общо три четвъртфиналистки.
Станимира Петрова победи на осминафинала Азизе Нимани (Гер) в категория до 54 кг. Българката спечели с 2:1 гласа (39:37, 40:36, 37:39). Шампионката по таекуондо излиза на четвъртфинала срещу Марин Ростан (Фр). Деница Елисеева (60 кг) нямаше проблеми с Ромина Маренда (Ит). Тя спечели с 3:0 гласа (39:37, 39:37, 39:37). Следващата й съперничка е Жунхуа Юн (Кит).