ДОБРУДЖА ПОБЕДИ СЕПТЕМВРИ С 3:1 В ПОСЛЕДНАТА СИ КОНТРОЛА

Отборът на Добруджа записа поредната си победа в контролите. В последната си проверка преди старта на новото първенство в “Б” футболна група момчетата на старши треньора Светослав Тодоров се наложиха с 3:1 над Септември (Тервел).

“Жълто-зелените” бяха по-добрият отбор на терена и заслужено спечелиха. Успехът им можеше да бъде доста по-изразителен, ако не бяха многото пропуски от изгодни позиции, особено в последните минути на срещата. Добруджанци откриха головата си сметка в 20-ата минута, когато Иван Цачев прати топката в мрежата след центриране отляво на Ивайло Димитров. В 31-ата минута тервелчани пропуснаха да изравнят - бившият играч на Добруджа Филип Филчев бе изведен сам срещу Николай Радомиров, но стражът се намеси решително и изби топката. Краят на първото полувреме дойде при резултат 1:0 за Добруджа.
Две минути след почивката влезлият като резерва Атанас Илиев удвои преднината на домакините. 19-годишният централен нападател получи топката от Станимир Андонов и технично я насочивъв вратата - 2:0. В 75-ата минута Спас Георгиев вкара трети гол за домакините след центриране на новото попълнение Мустафа.
В следващите минути головите положения пред вратата на Септември следваха едно след друго, но пропуски направиха Андонов, Лазаров, Илиев и Мустафа. Пет минути преди края на редовното време голмайсторът на Септември Стефан Стефанов бе съборен в наказателното поле на Добруджа и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Стефанов изпълни удара от бялата точка и не сгреши 3:1.
Това бе шестата контрола на Добруджа по време на лятната подготовка. Равносметката е 5 победи и 1 загуба. Припомняме, че добруджанци победиха в първата си контрола дублиращия тим на Черно море (Варна) с 4:0, а във втората загубиха от варненския Спартак 1918 с 1:3.
Последваха победи над отбори от третия ешелон - над Суворово с 2:0, над Дунав (Русе) с 1:0 и над Черноморец (Балчик) с 2:1.
След мача със Септември Светослав Тодоров каза, че в началото на тази седмица да стане ясно кои от играчите, дошли на проби, ще останат в отбора, както и кои ще бъдат картотекирани за предстоящия сезон.
Съставът на Добруджа: Радомиров, Гаджалов, Христозов, Кр. Димитров, Емил Колев, Симеонов, Станоев, Ив. Димитров, Сп. Георгиев, Цачев, Ив. Василев (Атанас Илиев, Андонов, Лазаров, Мустафа, Божилов, С. Митев, Ст. Николов, Кр. Георгиев).

Блондинка отива в туристическа агенция и иска билет до Париж.
- А с коя компания искате да летите? Днес имаме 13 компании за Париж.