ДОБРУДЖА ПОБЕДИ ДУНАВ С 1-0

В четвъртата си контрола от лятната подготовка отборът на Добруджа победи Дунав (Русе) с 1:0. Мачът се игра на стадион “Дружба” в Добрич, а единственото попадение в мрежата на гостите падна в последната минута на първото полувреме. 20-годишният халф Мустафа Мустафа центрира към Ивелин Василев, който засече топката с глава и направи вратаря на
Дунав безпомощен.

За съжаление на феновете, дошли на стадиона, този гол се оказа единствен в срещата.
След почивката в игра за добруджанци на терена излезе 19-годишният централен нападател Атанас Илиев.
От щаба на “жълто-зелените” информираха, че той ще изкара пробен период. Младият футболист е от Добрич и с футбол започва да се занимава в детско-юношеската школа на Добруджа. Талантът му бе забелязан от треньорите на Черно море (Варна) и той прие предложението да облече екипа на “моряците”. Качествата му бяха оценени и от Георги Иванов-Гонзо, под чието ръководство Атанас Илиев записа мачове за мъжкия отбор на варненци в “А” група. Припомняме, че на проби в Добруджа са още двама добричлии, които са преминали през школата на Черно море - халфовете Симеон Неделчев и Станислав Николов.
Следващата контрола за момчетата на Светослав Тодоров е утре от 18.00 часа на стадион “Дружба” с третодивизионния Черноморец (Балчик).