ДОБРУДЖА ЗАГУБИ ОТ СПАРТАК (ВАРНА) С 3:1

Във втората си контрола от предсезонната подготовка отборът на Добруджа загуби от Спартак (Варна) с 1:3.

Мачът, игран на стадион "Дружба”, започна с бърз гол за добруджанци. Избраниците на старши треньора Светослав Тодоров поведоха още в 5-ата минута, като попадението отбеляза Ивайло Димитров след асистенция на Иван Цачев. До почивката домакините бяха по-добрият отбор, създадоха няколко голови положения, но грешаха в завършващата фаза на атаката. В 38-ата минута Спас Георгиев бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. След почивката положения имаше и пред двете врати. Играчите на варненския тим обаче се възползваха от головите си ситуации, вкараха три гола и спечелиха срещата. Течеше 56-ата минута, когато Янаки Смирнов с техничен диагонален удар възстанови равенството. В 74-та минута Иван Минчев бе изведен зад гърба на добруджанската отбрана и технично прати топката в мрежата на Николай Радомиров - 2:1 за Спартак.
Крайното 3:1 за “соколите” оформи Деян Христов в 77-ата минута.
Дебют с екипа на Добруджа направи 20-годишният халф Мустафа Мустафа, който е юноша на Черно море. Следващата контрола на “жълто-зелените” е утре от 18.00 часа на стадион "Дружба” с третодивизионния тим на Суворово.

- От десет години играя футбол и едва вчера разбрах, че нямам талант за този спорт! - казва един футболист на свой близък приятел.