ДОБРУДЖАНЕЦ (ПАСКАЛЕВО) Е НОВИЯТ ОБЛАСТЕН ПЪРВЕНЕЦ ПО ФУТБОЛ

На терена с изкуствена настилка в гр. Добрич, футболистите на треньора Георги Василев се наложиха с 3-1 над "Устрем" с. Дропла.
Мачът се радваще на доста добър зрителски интерес за това ниво на българския футбол. Символичните домакини от "Добруджанец" бяха бурно подкрепяни от по-голямата част от публиката дошла да наблюдава срещата.

Мачът започна с леко териториално превъзходство на "Добруджанец" които владееха повече топката, но и за двата отбора липсваха опасни положения.
В 28 минута, голмайсторът на "Добруджанец" Георги Георгиев овладя топката на гърди и с много красив удар от ждроп, отбеляза на опитния вратар на " Устрем" Добромир Добрев много красив гол с помощта на напречната греда. 1-0 за "Добруджанец" с.Паскалево
До края на полувремето "Устрем" имаха чисто положение , но не успяха да реализират и се оттеглиха с гол пасив на почивката.
През второто полувреме нещата не изглеждаха по различно. "Добруджанец" имаше териториално превъзходство и владееше топката повече, но така и не стигаше до чисто положение с което да "затвори" мача.
След 60 минута, дойде ред на символичните гости, които тръгнаха по-смело напред и направиха няколко доста опасни атаки.
При една от тях, след изпълнено статично положение, играч на "Устрем" нацели напречната греда, а при добавката бившият играч на "Добруджа" Стефан Славов се оказа най-съобразителен и изравни резултата: 1-1.
След изравнителният гол, "Усптрем" Дропла имаха още няколко положения с които да обърнат мача в своя полза. При едно от тях , в 75 минута само късметът спаси "Добруджанец" за да не изостават в мача. И както става в повечето случай, неписаното правило (Като не вкараш, ще ти вкарат!) , отново влезе в сила.
В 85 минута, влезлия като резерва Стефан Костов изпълни много технично пряк свободен удар и отново изведе "Добруджанец" напред. 2-1.
В 90 минута, паскалевци затвориха изцяло мача с гол на Радо Георгиев.
Така се оформи и крайният резултат 3-1 за "Добруджанец- Паскалево".
Председателя на Обласния съвет на БФС Иван Манолов беше подготвил красиви купи и грамоти за призьорите.
Съвсем закономерно с 80гола през сезона, нападателя на "Добруджанец-Паскалево" Георги Георгиев грабна приза за най-добър и резултатен нападател.
Опитният вече бивш вратар на Калиакра-Каварна, сега състезаващ се за "Устрем" Дропла, Добрин Добрев, получи съвсем заслужено наградата за най-добър вратар в групата.
Следваше награждаването на първите 3 отбора в областното първенство. На трето място и съответно с най-малката купа си тръгнаха футболистите на " Орловец" с.Победа, втори останаха "Устрем" Дропла, а най-големия приз беше вдигнат от капитана на "Добруджанец-Паскалево" Искрен Иванов.
Футболистите поляха купата с шампанско и след това както повелява шампионската традиция , хръвляха треньора си - Георги Василев във въздуха.
И една интересна подробност. Малко след срещата се разбра, че догодина отборът на "Добруджанец-Паскалево" ще се подсили с ново попълнение. Това е не кой да е, а абсолютния шампион по борба- Драгомир Стойчев, който ще вземе фланелка с номер 99. Малцина може би знаят,че Драгомир Стойчев се подвизаваше с доста добър успех преди време във В група с екипа на  Албена- Оброчище където успя да реализира и няколко попадения.
Следващият сезон отново се очаква да бъде доста интересен, изпълнен с доста емоции и хубави мачове, които да радват хората в Област Добрич.

- От десет години играя футбол и едва вчера разбрах, че нямам талант за този спорт! - казва един футболист на свой близък приятел.