В АЛБЕНА ОПРЕДЕЛИХА ПЪРВЕНЦИТЕ В ТУРНИРИ ПО МИНИ ФУТБОЛ И ТЕНИС НА МАСА С НАГРАДЕН ФОНД 16 500 ЛВ

Завършиха аматьорските турнири по Мини футбол и тенис на маса на третото издание на „ALBENA CUP 2014”, с общ награден фонд от 16 500 лева, разпределен между спортовете както следва: Мини футбол – 12 000 лева и Тенис на маса – 4 500 лева. Проявата се организира за трета поредна година от „Албена“ АД, „Турист Спорт Холидейс“ ЕООД и с любезната подкрепа на „Пепси България“.

завършиха аматьорските турнири по Мини футбол и Тенис на маса на третото издание на „ALBENA CUP 2014”, с общ награден фонд от 16 500 лева , разпределен между спортовете както следва: Мини футбол – 12 000 лева Тенис на маса – 4 500 лева Проявата се организира за трета поредна година от „Албена“ АД, „Турист Спорт Холидейс“ ЕООД и с любезната подкрепа на „Пепси България“. На територията на Стадион Албена 2 се изигра финалната фаза на футболния турнир. Мачовете протекоха много оспорвано за да достигнат до финала „Дринк тийм” Стара Загора и „КЦМ 2000” Пловдив. Купата за първо място и чека от 3200 лв. спечели тимът от Стара Загора. На второ и трето място останаха съответно „КЦМ 2000” Пловдив и „Виктория” Перник с чекове от 2400 лв. и 1600 лв. Отборите от четвърто до осмо място също получиха парични награди (IV – „Респект” Варна, V – „Вила Марк” София, VI – „Лев Инс” София, VII – „Шахматисти” Варна, VIII – „Атлетик” Перник) По същото време в Спортна зала Албена завърши и надпреварата по тенис на маса, където участиците, разпределени в три групи Мъже, Жени и Ветерани над 35 години, спориха за наградния фонд от 4500лв. При мъжете купата за първо място и чека за 700 лв. бяха спечелени от Денислав Коджабашев. На второ място се класира Кирил Попов, следван от Йонко Ненков на трето. При ветераните най-добре се представи Росен Рачев, а при жените първото място зае Анелия Карова.

- От десет години играя футбол и едва вчера разбрах, че нямам талант за този спорт! - казва един футболист на свой близък приятел.