СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) СЕВЕРОИЗТОЧНА "В" ГРУПА ПОБЕДИ ШУМЕН-1929 С 6:0 В ПОСЛЕДНИЯ МАЧ ЗА СЕЗОНА

В последния кръг от първенството на Североизточната “В” футболна група отборът на Септември разби на свой терен с 6:0 Шумен-1929. Така момчетата на треньора Искрен Пенчев записаха 13-а поредна победа в третия ешелон, което е абсолютен рекорд в историята на тервелския клуб.

В герой на мача се превърна капитанът на тима Стефан Стефанов, който бе постоянна заплаха за противниковата врата и отбеляза четири от попаденията в срещата. Още в третата минута той откри головата си сметка, а в 22-ата се разписа за 2:0.
Малко след това Светослав Петров изпълни отлично пряк свободен удар, вратарят успя да избие топката, но тя попадна у Стефан Стефанов, който от непосредствена близост не можеше да сгреши и направи преднината на Септември класическа. В края на полувремето домакините отбелязаха и четвърти гол чрез Красимир Господинов.
След почивката тервелчани продължиха да диктуват събитията на терена, създадоха много положения и вкараха още два гола.
В 59-ата минута Стефан Стефанов се разписа за четвърти път, а крайното 6:0 оформи бившият състезател на Добруджа Филип Филчев.
След последния съдийски сигнал тервелчани получиха купа от Зоналния съвет на БФС за третото си място в крайното класиране. Момчетата на Искрен Пенчев събраха 68 точки в актива си и не оставиха съмнение, че са сред най-добрите тимове в третия ешелон. Пред тях в Североизточната “В” група завършиха само Бенковски (Бяла) и Светкавица (Търговище). Капитанът на Септември Стефан Стефанов пък стана голмайстор на първенството с 25 попадания.