ДЕЦА ОТ ДОБРИЧ СПЕЧЕЛИХА БРОНЗОВИ МЕДАЛИ ПО БОРБА

Борба

В Горна Оряховица завърши държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за деца.

В отборното класиране СКБ Димитровград изпревари всички състави с 54 точки и зае първо място. На второ място се нареди отбора на домакините СКБ Локомотив (Горна Оряховица) с 49 точки и на трето място се класираха СКБ Берое (Стара Загора) с 42 точки. Двама състезатели на клуб Добруджански юнак (Добрич) завършиха на трето място в своите категории. Това са Александър Димитров при 47-килограмовите и Йовчо Георгиев в кат +73 кг.  За най-техничен състезател бе определен Ердал Сали кат. 35 кг. СКБ Локомотив (Горна Оряховица), а най-резултатен стана Мариян Димитров кат. 30 кг. СКБ Никола Станчев (Созопол).
С почетен плакет бе награден европейския шампион и първия носител на пояса "Дан Колов" - Иван Шавов по повод 70-годишния му юбилей.