ДОБРУДЖАНЕЦ Е НОВИЯТ ЛИДЕР В ГРУПА ЗАПАД НА ОБЛАСТНОТО ПЪРВЕНСТВО

Отборът от Паскалево излезе начело след победа с 2-1 в дербито с Орловец (Победа)

Изиграха се поредните футболни срещи от Областна група Добрич - Запад. Определeно най-нтересният мач беше между лидера в класирането и миналогодишен шампион Орловец (с. Победа) и Добруджанец (с. Паскалево), който заемаше второ място в класирането с еднакъв точков актив. Срещата предизвика голям зрителски интерес. На стадионът присъстваха над 250 зрители. Отборът на Добруджанец, който е дебютант и беше сформиран буквално няколко месеца преди началото на сезона беше твърдо решен да вземе победата и да оглави класирането.
Мачът започна с леко териториално превъзходство на домакините, а благодарение на бързите си нападатели Орловец разчиташе на контраатаки. При една такава в 10 мин. на мача Мартин Филев се озова очи в очи с вратаря на Добруджанец, но не улучи вратата. В 22 мин. главният съдия Петър Кирилов отсъди дузпа в полза на Добруджанец  след нарушение на вратаря на гостите Николай Енчев срещу Станислав Маринов. Дузпата беше превърната в гол от Вилиян Илиев и домакините поведоха с 1-0.
До края на полувремето имаше малко голови възможности, като при една от тях защитникът на домакините Симеон Симеонов изчисти от голлинията топката след удар на Мартин Филев.
Предвид важността на срещата играта се изостри, а това накара главният съдия Петър Кирилов да покаже няколко съвсем заслужени картона на домакините.
През второто полувреме гостите от Победа се хвърлиха в атаки, за да се доберат поне до равенство, което предвид преките двубои и равните точки в класирането им стигаше за оставане на първото място. При една от поредните атаки на гостите в 58 мин., след удар на Димитър Василев, топката рикошира в главата на героя за домакините от първото полувреме Симеон Симеонов и се озова във вратата на Добруджанец - 1-1.
След като изравни резултата Орловец се прибра в собствената си половина и разчиташе предимно на контраатаки. В следващите около 20 минути гостите имаха доста по-добри голови възможности и пропуснаха да затворят мача след пропуски на Мариан Ангелов-Мотора и Мартин Филев, който излезе на два пъти сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.
В 78 мин. голямото желание на домакините да си върнат преднината се увенча с успех. Атанас Тодоров стреля опасно от около 27 метра, Николай Енчев изби удара му, но влезлият като резерва Калоян Веселинов с добавка към опразнената врата отново изведе Добруджанец напред и зарадва многобройната публика.
До края на мача домакините накъсаха играта, получиха още няколко заслужени картона от главния съдия, но в крайна сметка се поздравиха с победата.
След края на срещата публиката изпрати треньора Георги Василев- Годжи и момчетата от Добруджанец (с. Паскалево) с аплодисменти.
Победата в дербито изведе Добруджанец еднолично на върха с 3 т. пред Орловец с 6 т. аванс от Заря (Крушари), и ако не сбърка в оставащите 4 кръга до края на първенството ще завърши на първо място в класирането.
Временно класиране:
1. ФК "Добруджанец-Паскалево" - Паскалево     22     21     0     1     109-16     63
2. ФК "Орловец-2оо8" - Победа, Добр.     22     20     0     2     123-13     60
9. ФК "Искра 41" - Бенковски, Добр.     22     6     1     15     31-87     19
10. ФК "Спортист-Стефаново" - Стефаново, Добр.     22     5     3     14     34-74     18
11. ФК "Стрела-2004" - Орляк     22     5     2     15     25-85     17
12. ФК "Левски 2012" - Карапелит     22     5     1     16     37-72     16
13. ФК "Добруджанец" - Овчарово, Добр.     22     3     4     15     23-91     13
14. ФК "Добруджански спортист" - Стефан Караджа, Добр.     22     1     1     20     13-122     4