6 ПРИЗОВИ МЕСТА ЗА ДОБРИЧЛИИ НА РИНГА В ГАБРОВО

Бокс

Три медала спечелиха боксьорите на Добрич във втория кръг на държавното лично-отборно първенство за момчета /13-14 год./ и турнира за купа “България” в Габрово.

Раим Раим оглави класирането в кат. до 68 кг. Митко Николов остана втори при 48-килограмовите, а Наско Иванов завърши трети в кат. до 72 кг. Отлично от боксов клуб Добруджа се представи Кольо Атанасов /36 кг/, който не допусна нито една загуба в четирите си срещи. При 40-килограмовите Александър Николаев се класира втори, отстъпвайки с 1-2 пред Кристиян Георгиев от Пирин. Атанас Йорданов достигна до бронза в кат. до 50 кг.
В шампионата участваха 144 състезатели от 38 клуба.
Купата на България спечелиха боксьорите на Сторм /Сф/, следвани от съставите на ЦСКА /Сф/ и Победа /Бс/.
В същото време се разбра, че боксьорката на Добруджа Виктория Христомирова е в заключителен етап от подготовката си за световното първенство по бокс за девойки и младежи /17-18 г./. Шампионатът на планетата ще се проведе от 14 до 24 април в зала "Арена Армеец" в София и е квалификация за Олимпийските игри за младежи в Нанджин /Китай/ през август.