СТОЙКА ПЕТРОВА ЗАПОЧНА С ПОБЕДА НА "СТРАНДЖАТА"

Бокс

Стойка Петрова стартира с безапелационна победа участието в 65-то издание на турнира „Странджа“. Носителката на бронзов медал от Европейското първенство достигна до четвъртфиналите в кат. до 51 кг. след успех с 3:0 точки над рускинята Зоя Исаева.

„Няма лесен мач, още по-малко срещу представител на Русия. Щастлива съм, че победих и благодаря на публиката за огромната подкрепа. Наистина съм в добра форма и се надявам да покажа какво мога до финала, а защо не и да го спечеля“, заяви минути след успеха добричлийката. В кат. до 91 кг загуба допусна Хаят Расим.
Заместник- министърът на младежта и спорта Йордан Йовчев официално откри в зала Арена Армеец 65-то издание на международния турнир по бокс „Странджа”. 122 мъже, 31 жени от 22 държави са в София, за да определят най-добрите по между си в авторитетната надпревара. Пред пълните трибуни президентът на федерацията по бокс Красимир Инински приветства гостите и пожела успех на участниците. От своя страна Йордан Йовчев отчете отличната организация на турнира и поздрави присъстващите. Фолклорна програма с народна музика и с участието на деца вдигна настроението на зрителите.