ПОПТОЛЕВА Е НА ФИНАЛ НА СВЕТОВНОТО В АЛБЕНА, ДОБРИЧ ИМА БРОНЗ

Бокс
Българката Виктория Михайлова остана с бронзов медал на световното първенство по бокс за момичета и девойки, което се провежда в курортния комплекс Албена. Днес в полуфинална среща в категория до 80 килограма при момичетата Виктория Михайлова загуби по точки от Акмарал Шамшиденова от Казахстан. Във вечерния сеанс в полуфинални срещи при девойките на ринга ще се качат още две млади български боксьорки. В категория до 48 килограма при девойките Венелина Поптолева /България/ ще се боксира с Ламас Марисол Лопес /САЩ/. В полфинална среща в категория до 54 килограма при девойките Габриела Димитрова ще има за съперник китайката Юнцзъ Ян.

Националката по бокс от Добрич Виктория Михайлова остана с бронзов медал на световното първенство по бокс за момичета и девойки, което се провежда в курортния комплекс Албена. В полуфинална среща в категория до 80 килограма при момичетата състезателката на Добруджа загуби по точки от Акмарал Шамшиденова от Казахстан.

Българката Венелина Поптолева (на снимката горе вляво) се класира за финала и си осигури най-малкото сребърен медал. В полуфинален мач в категория лека муха /45 - 48 килограма/ Венелина Поптолева победи изключително трудно Ламас Марисол Лопес /САЩ/. След последния удар на гонга съдиите с 2:1 гласа обявиха за победител по точки Венелина, която е дъщеря на известния български боксьор от недалечното минало Валентин Поптолев. Днес на финала Венелина Поптолева ще играе за златния медал с Хана Охота /Украйна/, победила в другия полуфинал Алуа Баликбекова от Казахстан. В полуфинален мач в категория "петел" /до 54 килограма/ Габриела Димитрова /България/ загуби по точки от Юнцзъ Ян /Китай/ и остана с бронзов медал.
Финалите на второто световно първенство по бокс за момичета /15-16 години/ и девойки /17-18 години/ са днес. Финалните срещи при момичетата ще започнат в 12,00 часа, а финалите при девойките - в 16,00 часа.

На снимката вдясно - Министър Георгиева,Президента на Международната федерация по бокс (AIBA) г-н Чинг Ву и Президента на БФБ г-н Красимир Инински

На снимката долу - Ивайло Маринов - Олимпийски,световен и европейски шампион,беше представен на г-н Ву от г-н Инински