ЗДРАВ МАЧ И 1-1 МЕЖДУ БОТЕВ (ВРАЦА) И ДОБРУДЖА

Отборите на Ботев Враца и Добруджа завършиха 1:1 в първия двубой от 5-ия кръг на "Б" група. Пред около 2000 зрители на стадион "Христо Ботев" двата тима си поделиха по едно полувреме. През първото врачани бяха по-активни и успяха да поведат, но през втората част тимът на Светльо Тодоров показа зъби и изравни. В крайна сметка отборите разделиха по една точка.

Срещата започна с домакински натиск, който даде резултат в 15-ата минута.  Вратарят на Добруджа Конов направи груба грешка, която бе наказана от Ненов, който откри с хубав прехвърлящ удар. В минутите след гола гостите се опитаха да вземат инициативата. Домакините обаче стояха добре. В 31-ата минута гол на Добруджа бе отменен поради засада. В самия край на първата част Чаворски от гостите можеше да изравни, но ударът му мина над вратата. През втората част Светльо Тодоров буквално бе преобразил отбора си и Добруджа заигра силно. В 50-та минута Цветковски спаси сигурен гол. В 56-ата минута резервата на Добруджа Спас Георгиев пропусна чисто положение от 10 метра, като ударът му срещна тялото на защитник. В следващите минути добруджанци направиха още няколко пропуска, като в 73-ата минута много опасен удар на Ивайло Лазаров мина на сантиметри от напречния стълб. Логичното се случи в 81-ата минута, когато домакините не успяха да изчистят една топката, която попадна в Лазаров. Той от 18 метра стреля фронтално срещу вратата и матира Цветковски - 1:1. С попадението Лазаров зарадва точно 8-те фена на гостите, които бяха заели места в сектора за гости. В 90-ата минута Лазаров можеше да донесе победата, но от 5 метра с глава стреля неточно.
Добруджа събира 8 точки и се изравнява с Калиакра на 2-ото място преди останалите срещи от кръга. Ботев е с 6 и дели 4-ата позиция с Хасково.
След мача феновете на Ботев изпратиха с освирквания и псувни всички играчи и ръководството. Единствено с аплодисменти бе изпратен Илия Илиев.