КАЛИАКРА УДАРИ СПАРТАК НАСРЕД ВАРНА

Спартак (Варна) започна със загуба новия сезон в “Б” група. Соколите отстъпиха с 0:2 на Калиакра като домакини. По едно попадение в двете полувремена отбеляза младият халф на гостите Християн Кожухаров. Възпитаниците на Георги Иванов – Геша не заслужаваха да загубят, но за разлика от съперника не успяха да си реализират създадените положения.

Домакините започнаха стъписано срещата и след четвърт час игра бяха наказани. Новото попълнение на каварненци Християн Кожухаров получи топката на изгодна позиция и от десетина метра прониза вратаря Радосвет Христов за 0:1. Останали догонващи в резултата, соколите заиграха по-добре. Те се изнесоха в по-предни позиции, изравниха играта, а в края на полувремето дори установиха превес. Най-сериозното положение за Спартак пропиля Джихат Кямил в 41-ата минута. Тогава той бе изведен по отличен начин от Янаки Смирнов зад гърба на противниковата защита, напредна по фланга, но ударът му мина покрай гредата.

След почивката варненци продължиха да имат надмощие, като се представиха далеч по-добре отколкото през първата част. Така и обаче не успяха да стигнат до гол, макар да създадоха няколко добри ситуации. В 75-ата минута след прострелно центриране Благой Пасков от трудна позиция насочи много коварно топката с глава, но тя мина на сантиметри от гредата. Десет минути по-късно, при една контраатака футболистите на Калиакра решиха всичко в своя полза. Кожухаров засече центриране от дясно и с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Христов, оформяйки крайния резултат.

Спартак Варна – Калиакра 0:2

Голмайстори: Кожухаров (15, 85)

Спартак: 1. Р. Христов, 28. Дамянов, 55. Ст. Иванов, 77. Русев, 15. Кямил (58 – 16. Николов), 21. Митев, 7. Пасков, 8. Коруджиев (85 – 5. К. Иванов), 9. Смирнов, 10. Желязков, 22. Беадиров

Калиакра: 1. Д. Илиев, 22. Минков (59 – 4. Л. Венков), 14. Райчев, 30. Бонев, 5. Г. Христов, 20. Яшар, 7. Кожухаров, 8. Андонов, 9. Петков, 10. Я. Иванов (74 – 21. Пл. Димитров), 11. Г. Димитров (80 – 17. Кичуков)

Съдия: Станислав Ставров

Жълт картон: Минков (К)

Стадион “Спартак” – 150 зрители

arenavarna.com

Решили да направят статистика на доходите на три професии - полицай, лекар и митничар. Попитали полицая: - За колко време ще си купите "Форд"? - За 7-8 месеца. Попитали лекаря: - За колко време ще си купите "Форд"? - За 3-4 месеца. Попитали митничаря: - За колко време ще си купите "Форд"? Митничарят помислил, помислил и казал: за 18 месеца. - Как за толкова много време? - Ами "Форд" да не е малка компания?