ГОЛФЪРИ ОТ НАД ДЕСЕТ ДЪРЖАВИ ИГРАЯТ ЗА 20 000 ЕВРО НА ЧЕРНОМОРИЕТО

Голф

Хенрик Енгдал води в битката за наградния фонд от 20 000 евро в започналия вчера пети ежегоден турнир БлекСиРама Про-Ам. Състезанието се провежда на игрищата БлекСиРама и Лайтхаус край Балчик.

Турнирът се провежда в три кръга  като паралелно се записват отборен и индивидуален (за професионалистите) резултати. След първия турнирен ден, шведът Хенрик Енгдал е начело на класирането,след като изигра игрището на пар. С едно оувър, на второ място, засега е испанецът Хуан Мануел Хуентез Перес, следван от германеца Джордж Шултц със същия резултат. Спечелилият третото издание на турнира през 2011г., Крейг Филипс, е на предпоследна позиция в края на първия ден.
В отборното класиране водач е отборът на професионалиста Хуан Мануел Хуентез Перес.