РУЛЕТКАТА НА ДУЗПИТЕ ЛИШИ ОРЛОВЕЦ ОТ СПЕЧЕЛВАНЕ НА АМАТЬОРСКАТА ЛИГА

Истинска драма лиши отбора на Орловец (Победа) от спечелване на Купата на Аматьорската лига на България. Във финала, който се игра на стадион „Академик" в София, добруджанският тим отстъпи на Локомотив (Мездра) след изпълнение на дузпи с резултат 5:6.

В редовното време мачът приключи при резултат 1:1. Срещата започна с греда за Орловец, но за съжаление в 6-та минута „железничарите" откриха резултата. В 15-та минута Мариян Ангелов имаше възможност да изравни, но вратарят на Локомотив бе на мястото си. В 41-та минута международният рефер Николай Йорданов свири дузпа за Орловец, която бе реализирана от Митко Василев – 1:1. След почивката тимът от Мездра отново имаше повече възможности, като в 59-та минута Николай Йорданов посочи бялата точка и в полза на Локомотив, но вратарят Николай Николов спаси. Заради гроба игра, играч на Локомотив бе изгонен 15 минути преди края. Така рулетката на дузпите трябваше да реши спора във финалната среща. След изпълнението на петте дузпи, отново имаше паритет между двата отбора – 4:4. Спорът се реши едва след осмите изпълнени дузпи. За второто си място Орловец получи Купа и сребърни медали. Още след края на двубоя тимът от с. Победа отпътува за Добрич. ИА "Добруджа"

Решили да направят статистика на доходите на три професии - полицай, лекар и митничар. Попитали полицая: - За колко време ще си купите "Форд"? - За 7-8 месеца. Попитали лекаря: - За колко време ще си купите "Форд"? - За 3-4 месеца. Попитали митничаря: - За колко време ще си купите "Форд"? Митничарят помислил, помислил и казал: за 18 месеца. - Как за толкова много време? - Ами "Форд" да не е малка компания?