ДЪЖД ОТ ГОЛОВЕ В ЗАЛА „РУСАЛКА”

С участието на 8 отбора от добричките училища днес в зала „Русалка” започна традиционният коледен турнир по футбол за ученици от пети и шести клас. Чрез жребий участниците бяха разпределени в две групи, в които се игра по системата „всеки срещу всеки”. В първата група са ОУ „Христо Смирненски”, ОУ „Христо Ботев”, ХГ „Св. Св. Кирил и Методий” и ОУ „Панайот Волов”, а в другата – СОУ „Димитър Талев”, СОУ „Дора Габе”, ПМГ „Иван Вазов” и СОУ „Любен Каравелов”. Интересът към срещите в зала „Русалка” е много голям, а малките футболисти показват завидни умения и бележат гол след гол.

Доказателство за това, че има дъжд от голове, са резултатите от първите мачове: ОУ „Христо Смирненски” – ХГ „Св. Св. Кирил и Методий” 5:5 и ОУ „Христо Ботев”  - ОУ „Панайот Волов” 20:0. Според регламента първите отбори в групите продължават борбата за призовите места. Всеки тим е от 10 състезатели, като на терена има по шест – пет полеви и един вратар. Мачовете се играят в две полувремена от по 20 минути. Финалната среща е утре от 14:00 часа, а непосредствено след това, ще е официалното закриване на спортния празник. Организатор на турнира е отдел „Образование и култура” към Община град Добрич.