ЗАПОЧВАТ БАСКЕТБОЛНИТЕ СРЕЩИ В РЕГИОН "ДОБРУДЖА"

Баскетбол

Вече е ясна програмата за юношите по баскетбол  в регион "Добруджа". В най-голямата възраст участие ще вземат седем отбора, разпределени в две групи – една от четири и една от три отбора.

Тимът, заел първо място в група Б, заедно с отборите от група А, образуват финална петица, в която играят по системата „всеки срещу всеки” – два турнира без  зачитане на резултатите от предварителния етап  за класиране от първо до пето  място. Съставите, заели 2-ро и 3-то място в група Б, играят две срещи по между си на разменено гостуване за класиране 6-7 място. Тези турнири и срещи се провеждат в заключителния етап на първенството през пролетния полусезон.

През този сезон в баскетболното първенство на регион "Добруджа" клуб Добрич 93 ще участва в три възрастови групи – момчета до 14 години, кадети и юноши старша възраст. Момчетата до 14 години и кадетите ще бъдат водени от Венета Великова, а юношите старша възраст от Янаки Янакиев.