ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ ОТ ДОБРИЧ С ИНФАРКТНА ЗАГУБА ПРИ МЪЖЕТЕ

Волейбол

След много ходене по мъките Хайстер Волей-ЛТУ (София) най-сетне постигна първата си победа за 2012 година.

Момчетата на Христо Илиев обаче го направиха запомнящо при домакинството си на един от лидерите в класирането на Висшата лига, Добруджа 07 (Добрич) и то след като губеха с 0:2 гейма за крайното 3:2 (20:25, 19:25, 25:17, 25:19, 25:10). От началото на втория полусезон столичани записаха общо три поражения в първенството и едно за Купа България при гостуването си в Тетевен.
Днешният двубой носеше и голяма доза заряд заради сблъсъка на два тима от първия полусезон, когато в Добрич, Хайстерите преклониха глава с 1:3, но не спестиха и доста коментари за дълго съдийско рамо към домакините.
Срещата започна равностойно като гостите се чувстваха доста удобно в зала Икономист, където бяха тренирали през седмицата. След разигравания точка за точка в началото на първите два гейма, тимът от Добрич успяваше да наложи волята си благодарение и да доброто представяне на опитния разпределител, тръгнал от школата на ЦСКА, Христо Енков.
Съставът на Добруджа 07 се пречупи в средата на третата част, когато съумя да обърне резултата от 8:6 в полза на Хайстер, до 9:8. Тогава в игра за домакините се появи разпределителят Борис Стоилов, а добри прояви имаше и резервата Георги Рандев, който бе заменил титуляра Виталий Симеонов като посрещач. Домакините отвърнаха на предизвикателството и поведоха с 13:10 и 16:12. На полето се завърна Симеонов, който след освежаващ престой в квадрата на резервите вече играеше в съвсем различен ритъм. Авансът на Хайстерите набъбна до 20:15 и гостите замениха част от основния си състав.
В четвъртия гейм вече нямаше и помен от събраната игра на Добруджа 07 и още от самото начало Хайстер поведе 8:6 и 10:7. Гостите опитаха да си върнат темпото на игра поне за очертаващия се тайбрек, но това не се получи и петата част започна отчайващо за тях. При 4:1 за столичани в тайбрека Добруджа 07 взе прекъсване, но то не даде резултат и полетата бяха сменени при 8:2. Въпреки огромното старание на гостите изоставането им бе твърде голямо и връщане в мача за тях нямаше. Отлична оценка за изявите си в четвъртия и петия гейм трябва да получи и центъра на Хайстер Пламен Милков. Добър мач за победителите направи и диагоналът Александър Сланчев, който се присъедини към тима през втория полусезон и вече изглежда сигурен титуляр.
В началото на срещата в залата бе забелязан и легендата на ЦСКА, Борислав Кьосев, а по-голямата част на двубоя бе изгледана и от играчите на Изгрев (Ябланица) и Септември Про Синема (София), които по-късно днес ще се изправят един срещу друг в зала Септември в София.