КАЛИАКРА ЕЛИМИНИРА ЛОКОМОТИВ (СФ)

Футболистите на Калиакра се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на България, отстранявайки столичния Локомотив след изпълнение на дузпи.

Каварненци показаха характер пред обидно малко публика на своя стадион в Каварна и успяха да преодолеят съперника след страхотна игра на своя вратар Христо Бахтарлиев, информира Новспорт.
Димитър Телкийски откри за "железничарите' в 19-ата минута след хубава комбинация с Преслав Йорданов, но домакините натиснаха през втората част и най-активният в техния състав Георги Кичуков изравни за 1:1 в 68-ата минута.
До края и двата състава търсеха победата, но капитанът на Локо (София) Кристиан Добрев направи два фрапантни пропуска, а пак Бахтарлиев бе герой за Калиакра.
Вратарят показа чудесен рефлекс и при дузпите като спаси ударите на Преслав Йорданов и Коста Янев. За Калиакра единствено голамсйторът в редовното време Георги Кичуков сгреши, а капитанът Иван Райчев хладнокръвно наниза решителната дузпа за крайното 5:4 (1:1 в редовното време и 4:3 при дузпите)